Na het theaterstuk gingen de leerlingen zelf aan de slag en rouleerden ze tussen verschillende activiteiten:
Water
Met behulp van waterkaarten ontdekten de leerlingen hoe Nederland er vroeger uitzag, zonder de indrukwekkende waterkeringen die we nu kennen. We bespraken hoe onze waterwerken essentieel zijn om ons land veilig en droog te houden. Aansluitend liet ik zien welke werktuigen worden ingezet om waterbouwwerkzaamheden te realiseren, zoals een cutterzuiger, een beunschip en sleephopperzuigers.
Emmerbaggermolen
Een bezoek aan de Emmerbaggermolen gaf inzicht in hoe baggerwerkzaamheden vroeger werden uitgevoerd. Een mooie kans om techniek en geschiedenis samen te brengen.
Brug
Tijdens het bouwen van hun eigen unieke brug leerden de leerlingen niet alleen over constructie, maar ook over samenwerking. Want bruggen bouw je niet alleen – net als in het echte leven.
De leerlingen sloten de dag af met veel enthousiasme, nieuwe inzichten en trotse gezichten. Mooi om te zien hoe leren, beleven en samenwerken zo goed samenkomen!