Laatste onderwijsbeurs van 2024 in Ahoy Rotterdam

Op vrijdag 6 en zaterdag 7 december 2024 hebben wij deelgenomen aan alweer de laatste onderwijsbeurs in Ahoy te Rotterdam. Met een bezoekersaantal van 10.010 op vrijdag en 6.791 op zaterdag, hebben we een aantal van 16.801 bezoekers mogen verwelkomen. Onze stand was geplaatst in een straat met veel techniekgerichte studies.

IMG 1788

Bezoekersstromen

Ondanks dat het bezoekersaantal een stuk lager ligt, hadden we boeiende gesprekken. Veel jongeren hadden merkbaar weinig kennis over de maritieme sector, maar met behulp van onze achterwand, brochure en de juiste voorlichting kregen ze een goed inzicht in de veelzijdigheid van de sector. Het was fantastisch om te zien hoe nieuwsgierigheid en onwetendheid omgezet werden in enthousiasme. Daarnaast waren er momenten dat jongeren naar de stand toe kwamen met gerichte vragen over een beroep.

Bezoekers en promotiemateriaal

In de loop van de twee dagen hebben we ongeveer 360 gesprekken gevoerd, waarbij we rond de 450 brochures hebben uitgedeeld, inclusief een overzicht van open dagen van alle maritieme scholen. We zijn benieuwd of dit zal leiden tot meer bezoekers tijdens de open dagen. De folders van ‘’Ga toch varen’’ hebben we meegegeven met alle uitgedeelde brochures!

IMG 1799

Samenwerking met studenten

De studenten van maritieme scholen speelden een belangrijke rol in het succes van onze stand. Ze benaderden de bezoekers op een vriendelijke en open manier, waarbij ze hun ervaringen met de maritieme opleidingen en stages uitvoerig deelden. We zijn zeer tevreden over de samenwerking met zowel studenten als docenten, die soepel verliep. Ook hadden we studenten met ieder een andere opleiding, zo doende hebben we de sector breed op de kaart kunnen zetten!

IMG 1791

Extra presentatiemiddelen

We hebben weer enkele presentatiemiddelen ingezet, waaronder een tv-scherm waarop een gezamenlijke video werd afgespeeld, samengesteld met beeldmateriaal van verschillende brancheverenigingen. De banners met de landkaart en locaties van de maritieme scholen waren populaire blikvangers. De VR-bril werd goed ontvangen en was vaak in gebruik. We hadden deze beurs ook een aantal middelen, die worden ingezet tijdens de werkzaamheden van een Hydrograaf. Er was een (professionele) doormidden gezaagde GNSS ontvanger die een positie kan uitrekenen m.b.v. navigatiesatellieten, een opengewerkte Motion Reference Unit (bewegingssensor) die de bewegingen van een schip in 3D kan berekenen (roll, pitch, heading, etc.) en een drone met camera die, m.b.v. visueel herkenbare punten op de grond waarvan de positie bepaald is, d.m.v. fotogrammetrie een 3D plaatje kan maken van stukken land.

IMG 1793